11 Haziran 2013 Salı

Çiçek boyama çalışmalarım:)

çiçek boyamayı çok seviyorum  göründüğü kadar hiç kolay değil ve sonunda başardım.Bunlar gibi bir çok alıştırma örneklerim var.


hayal gücümü kullanarak ortaya güzel çalışmalar çıktı
ve güzel çiçekler yapabildiğimi gördüm.

çiçekleri örnekler  uyguladığım küçük kalemlikler.   
 aynı zamanda pencere önünü süslüyor.


bardak altlıkları beğendiniz mi ?

bunlarda değişik boyadığım bardak altlıkları.doğadan ilham aldığım  çiçekler.

6 yorum:

 1. Bu boyama tekniğine çok ilgi duyuyordum. Ruslar bütün ahşap boyamalarda kullanıyorlar. Sehpalar, ekmek tahtaları, ahşap kase, şekerlik vs. Bazı metal çay tepsilerinde çiçek desenleri, frenk üzümü, çilek gibi meyveleri çalışıyorlar. Zaten ilk gördüğümde bayılmıştım. hatta birkaçtane getirdim ama sehpam orda kaldı hala hatırlarım. :( Sizin çalışmalarınızda iç açıcı ve güzel olmuş ellerinize sağlık. :)

  YanıtlaSil
 2. beğendiğinize çok sevindim :) eşimde bu konulara çok meraklı, ahşap boyama konusu ilk araştırdığımızda bizde farklı ülkelerden insanlarında yapmış olduğu teknikleri görmüştük. daha buna benzer bir çok çalışmam var yakında sizlerle paylaşacağım Ruslar bu konuda çok çok ilerideler ben bile hayretler için deyim.:))

  YanıtlaSil
 3. Hepsi birbirinden harika çok güzel çizimler yapmışsınız Afife Hanım kursta hocamızda çok uyguluyor bu tekniği ben henüz denemedim emeğinize sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben kendim ısrarla istedim bu konuda merakım ve yeteneğim var çok severek yapıyorum.sizde deneyin :) eminim ki çok seveceksiniz :)

   Sil
 4. çok beğendim..içim açıldı renkler çok güzel uymuş

  YanıtlaSil
 5. Harikasınız çok beğendim boyadıklarınızı, sevgiler

  YanıtlaSil