2 Nisan 2013 Salı

AY IŞIĞI MERMERLEME TEKNİĞİ

 İlk kat boya atılır .Kirlib beyaz akrilik boya kaliteli fırça ile özenle sürülür. 30 dakika kurumaya bırakılır. ikinci kat aynı boya ile muhtazam boyanılır. 60 dakika kurumaya bırakın. 

mum yakılır, objenin yüzeyi ters döndürerek mum aleve bakarak şekle getirilir. mumun alevinden iz çıkmasını sağlamak için metal spatula aleve tutulur ve oynatılır, objenin islenmesi sağlanır. islenmeyi yaparken elinizi hafifçe oynatarak objeyi çesitli görüntüler kazandırabilirsiniz. işlem bittikten sonra parlak sprey vernik ıslak obje verniklenir.              not: mutlaka sprey vernik kullanılmalıdır. fırça ile sürülen vernik objedeki efektleri bozabilir.

5 yorum:

 1. Merhaba,
  Yine güzellikleri sergilemişsiniz. Mum sanırım boyut kazandırmak için kullanılıyor. Ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. elimden gediği kadar anlatmaya çalıştım.Beğendiğiniz için teşekkür ederim .Devamı gelecek :)

  YanıtlaSil
 3. Harika bir çalışma olmuş bayıldım bende ahşap kursu alıyorum ama bu tekniği henüz duymamıştım çok şık duruyor emeğinize sağlık benim boyamalrımı da görmek isterseniz bloğuma beklerim hoşçakalın..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Zeynep hanım, sizi sürekli takip ediyorum.Eşim de ahşap çalışmalara meraklı.çok değişik çalışmalarımız var hepsini paylaşaçağız.gittiğiniz kursa sorun size bu tekniği öğretsinler çok sevkli size kolay gelsin sevgilerimle.

   Sil
 4. Ellerinize sağlık hepsi de harikalar..

  YanıtlaSil